Bursztynek, bursztynek… czy może być jeszcze piękniejszy, niż jest – biżuteria z bursztynem

 
Mówi się, że prawdziwym przyjacielem kobiet są diamenty, ale zdania mogą tu być podzielone. Prawdziwym przyjacielem Słowianek jest bursztyn. Morze Bałtyckie jest pełne tego bogactwa, a w tradycji polskiej i sąsiadujących krajów kamień ten zajmuje szczególne miejsce zarówno w kulturze, jak i w jubilerstwie. Bursztyn jest jednym z piękniejszych, bardziej urokliwych, niepowtarzalnych i tajemniczych kamieni. Każdy okaz jest inny, ze względu na możliwość zatopienia w nim owadów czy łusek ryb, fragmentów roślin czy bąbelków powietrza. Biżuteria z bursztynu jest bowiem wyjątkowa, nie ma dwóch identycznych kolczyków czy wisiorków z tym kamieniem.


Czym jest bursztyn?

Bursztyn to organiczny materiał mineralny, który powstaje z żywicy drzew iglastych. Jest to materiał stosunkowo rzadki i cenny, a zarazem bardzo popularny w biżuterii. Bursztyn ma wiele różnych barw, od jasnego, przez złotożółty, aż do ciemnobrązowego i zielonego.
 
Biżuteria z bursztynu jest bardzo popularna i ceniona na całym świecie. W zależności od koloru kamienia, biżuteria ta może być stosowana zarówno na co dzień, jak i na wieczorne wyjścia. Kolczyki bursztynowe, naszyjniki czy bransoletki z bursztynu są wyjątkowe i często posiadają charakterystyczne, indywidualne wzory, które podkreślają piękno tego niezwykłego kamienia.

Bursztyn i metal

Złoto z bursztynem to doskonałe zestawienie dwóch bardzo wartościowych materiałów. Takie połączenie nadaje biżuterii bardzo ekskluzywnego charakteru. Bursztyn w połączeniu z złotem tworzy bardzo ciekawe wzory, które są wyjątkowe i przyciągają uwagę. Przepięknie łączy się z tym metalem tradycyjny, miedziany i rudy kamień. Barwa złota oraz barwa bursztynu uzupełniają się i podkreślają wzajemnie, nadając sobie wzajemnie szlachetnego wyglądu.
Niezwykłym połączeniem jest zestawienie bursztynu z różowym złotem. Ten stop metali wygląda niezwykle oryginalnie, ma ciepłą barwę i nowoczesny, niebanalny wygląd, który w połączeniu z tradycyjnym bursztynem powoduje niecodzienny efekt. Tak wykonana biżuteria – pierścionki czy bransoletki – znajdzie zastosowanie w wielu stylizacjach i nada różnym kreacjom ponadczasowego i uniwersalnego charakteru klasycznej elegancji.
złoto i bursztyn
 
Srebro z bursztynem to inna propozycja dla osób, które szukają eleganckiej i modnej biżuterii. Srebro jest materiałem tańszym niż złoto, ale w połączeniu z bursztynem tworzy bardzo ciekawe i stylowe wzory. Takie połączenie biżuterii srebrnej i bursztynowej sprawia, że jest ona popularna nie tylko wśród kobiet, ale także wśród mężczyzn.
Platyna w połączeniu z bursztynem jest wykorzystywana znacznie rzadziej. Biżuteria z bursztynem i platyną jest bardzo oryginalna i ciekawa, ponieważ łączy w sobie naturalny, ciepły kolor kamienia z eleganckim i wyjątkowym wykończeniem platyny. Całość prezentuje się nowocześnie i ponadczasowo.

 

Jaka biżuteria z bursztynem

Kolczyki, wisiorki, bransoletki, broszki z bursztynem i srebrem oraz złotem to biżuteria, która zawsze cieszy się dużą popularnością i uznaniem. Kamienie bursztynu są piękne same w sobie, a połączenie ich z metalem daje efekt, który wzbudza zachwyt i podziw. Biżuteria z bursztynem i srebrem lub złotem to połączenie elegancji, klasyki i niebanalności.
Poniższe wyroby znajdują się w naszym sklepie:
Kolczyki z bursztynem są bardzo popularne w Polsce, ale również na całym świecie. Bursztyn, jako kamień słoneczny, dodaje blasku i ciepła twarzy, a srebro lub złoto dodają elegancji i klasy. Kolczyki z bursztynem mogą mieć różne kształty, od prostych, okrągłych kul po bardziej skomplikowane wzory, co daje wiele możliwości wyboru dla każdej kobiety.

 kolczyki z bursztynem srebrne liście                kolczyki z bursztynem koniczynki srebrne              kolczyki z bursztynem półmiesiąc srebrne 

Kolczyki z bursztynem - Liście     Kolczyki z bursztynem - Koniczynki        Kolczyki z bursztynem - półmiesiące srebrne

Wisiorki z bursztynem i srebrem lub złotem są również bardzo popularne i piękne. Mogą być proste i eleganckie, takie jak klasyczny wisior z jednym kamieniem bursztynu, ale mogą również mieć bardziej skomplikowane wzory i kształty. Wisiorki z bursztynem to również piękny prezent dla osoby bliskiej, który na pewno zrobi wrażenie.

wisiorek srebrny z bursztynem          srebrna zawieszka z bursztynem        przywieszka srebrna z bursztynem

Wisiorek z bursztynem - Słońce              Wisiorek z bursztynem - Skrzydło        Wisiorek z bursztynem - Wróżka

 
Bransoletki z bursztynem i srebrem lub złotem to biżuteria, która zawsze wygląda elegancko i stylowo. Mogą być proste, z jednym kamieniem bursztynu, lub bardziej skomplikowane, z kilkoma kamieniami. Bransoletki z bursztynem to również piękny prezent na różne okazje, takie jak urodziny, Dzień Matki czy Dzień Kobiet.

srebrna bransoletka z bursztynem        srebrna celebrytka z bursztynem       bransoletka słońce z bursztynem
 
Srebrna bransoletka z bursztynem

Broszki z bursztynem
to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych ozdób na ubrania. Mogą być klasyczne, np. w kształcie kwiatów lub motyli, ale również bardziej nowoczesne, z oryginalnymi kształtami i wzorami. Broszki z bursztynem to również piękny prezent dla osoby, która ceni sobie elegancką biżuterię.

    broszka taksa z bursztynem         broszka z bursztynem jeżyk         Broszka z bursztynem Kot

Broszka z bursztynem - Jamnik         Broszka z zielonym bursztynem - Jeż          Broszka z bursztynem - Kot

Bursztyn bursztynowi nierówny
Bursztyn zielony i brązowy to dwa najpopularniejsze kolory żywicznego kamienia. Bursztyn zielony jest uważany za najcenniejszy, ponieważ występuje on stosunkowo rzadko. Bursztyn brązowy jest bardziej powszechny, ale wciąż uważany jest za materiał luksusowy. Oba te kolory są wyjątkowe i przyciągają uwagę ze względu na swoje piękno i unikalne wzory.
 
Bursztyn to materiał, który cieszy się dużą popularnością wśród miłośników rzeczy tradycyjnych, luksusowych i nadających indywidualizmu każdej kreacji. Biżuteria z bursztynu może być wykonana z różnych materiałów, takich jak złoto, srebro czy platyna. Kamień ten, ze względu na naturalne pochodzenie, możliwość zatopionej w nim łuski ryb, owadów czy bąbelków powietrza, różnych kolorów, które przybiera, stanowi ponadczasowe i nowoczesne rozwiązanie. Zawieszka, bransoletka, pierścionek czy kolczyki z bursztynem oprawionym w rozmaite materiały sprawi, że każda kobieta poczuje się wyjątkowa, a nawet zwykła, codzienna stylizacja nabierze cech klasycznej, ponadczasowej elegancji i niepowtarzalnego stylu.