• Popularne rodzaje łańcuszków damskich i męskich

Popularne rodzaje łańcuszków damskich i męskich

     Obecnie złoty lub srebrny łańcuszek jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych akcesoriów. Niektóre łańcuszki używamy okazjonalnie, żeby stworzyć porządany look, a niektóry mamy na sobie codziennie. I to nie jest typowo kobiecy atrybut, mężczyzni również uwielbiają nosić ten stylowy dodatek. I myślę że każdy się zgodzi że ten wyrób jubilerski jest nieodjemną częścią modowej kultury człowieka.
Historia tworzenia łańcuszka sięga epoki brązu i pierwsze prototypy współczesnych łańcuchów wygłądały jak ciąg połączonych ze sobą haczyków. W Antycznych czasach łańcuch szeroko służył do celuw pobyto-przemysłowych i był nieodjemną częścią wielu przyrządów i mechanizmów. Póżniej ten rewolucyjny wynalazek zaczął być wykorzystywany jako kosztowność i zajął twardą pozycję w dziedzinie jubilerskiej. Łańcuszek złoty i srebrny stał się atrybutem wysokiego statusu i bogactwa. W starożytnym Rzymie był symbolem podziału spoleczeństwa na klasy. Złoty masywny łańcuszek mógł nosić tylko przedstawiciel arystokracji, w ten czas jak zwykły rzymianin miał prawo założyć tylko srebrną ozdobę. Ten wyrób jubilerski towazyszył człowieku w każdej erze jako ozdoba czy nawet środek płatniczy i obecnie nie wyobrażamy sobie sklep jubilerski bez propozycji wyboru tego popularnego akcesorium.
Łańcuszki można nosić na różne sposoby. Obecna demokracja światu mody pozwala tworzyć stylowe wizerunki według własnego gustu. Złote i srebrne łańcuszki często używamy z oryginalną zawieszką, krzyżykiem lub medalikiem. W ofercie dla kobiet znajdziemy wyroby w których ogniwo łańcuszka połączone jest z perłami lub kamieniem szlachetnym. Wybierając kosztowność z rubinem, topazem, szmaragdem, cytrynem, szafirem czy diamentem, możemy podkreślić szczególną koloryzację naszego wystroju.
Wybierając kosztowny łańcuszek na prezent lub dla siebie, łatwo się pogubić w szerokiej ofercie którą nam przedstawiają sklepy jubielrskie. Dla tego przygotowaliśmy opisy splotów które są popularne i aktualne.

Łańcuszek Splot Pancerka
Bezwzgłędnie to jest jeden z najbardziej popularnych splotów w łańcuszkach męskich. Łańcuszek o takim splocie jest bardo wygodnym, nie trzeba go zdejmować podczas mycia lub spania. Jest bardzo trwały, a kształt i sposób połączenia poszczególnych ogniw powodują to że łąńcuszek o splocie pancerka jest gętki i ładnie układa się na szyi. Nie rzadko ten splot wybierają również kobiety. Ten wyrób jubilerski o szerokości od 2mm do 4mm wygląda bardzo delikatnie i kobieco.
Zobacz łańcuszki o splocie Pancerka

Zloty-lancuszek-Pelny-Pancerka         

Łańcuszek Splot Galibardi
Ten wyrób jubilerski na pewno się wyróżnia spośród innych kosztowności i nie zostawi obojętnym właściciela tak eleganckiej przykrasy. Łańcuszek o splocie Galibardi zawsze jest objętościowy i masywny. Wyjątkowo połączone ze sobą podwójne ogniwa sprawiają że łańcuszek jest mocny i trwały, a ogniwa o okrągłym kształcie zapewniają giętkość wyrobu. Na prezent dla mężczyzny śmiało możemy wybierać łańcuszek Galibardi, chociaż kobiety też często wybierają ten wzór. Taki wyrób jubilerski wykonany ze szlachetniego kruszca zawsze  wygląda bogato i pokaźno i napewno dopelni każdą stylizacje.
Zobacz łańcuszki o splocie Galibardi

Zloty-lancuszek-Dmuchany-Galibardi


Łańcuszek Splot Bismark
Splot Bismark to jeszcze jeden z najbardziej popularnych modelej w łańcuszkach jubilerskich. Łańcuszek o splocie Bismark powstaje w rezultacie połączenia podwójnych lub potrónych ogniw leżących w różnych płaszczyznach w jeden ciąg. Dzięki temu ten wyrób jubilerski jest wyjątkowo trwały i będzie służył jego właścicielowi długie lata. Splot Bismark zapewnia to że łańcuszek ma ażurowy wzór i jest objętościowy, co dodaje kosztownosci luksusu. Łańcuszek o splocie Bismark ładnie się prezentuje samoistnie i rzadko się ubiera z zawieszką. Złoty lub srebrny łańcuszek śmiało można wybierać na prezent jak dla kobiety tak i dla mężczyzny.

Zloty-lancuszek-Dmuchany-Bismark
To be continuous...